Bez względu na to, jak bardzo lubisz pływać, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o basenie, abyś mógł cieszyć się czasem spędzonym na nim. Kąpielówki, bokserki, szorty i spodenki kąpielowe to podstawa, bez której po prostu nie możesz pokazać się na pływalni, jeżeli masz już odpowiedni strój - warto zyskać odpowiednią wiedzę o pływaniu. Musimy znać podstawowe zasady pływania. Co więc musisz wiedzieć idąc na basen? Czas zostać pływakiem. Ale skąd wiesz, czy musisz wiedzieć, jak chodzić na basen? Na basenie najlepsi pływacy uczą się pływać i doskonalą swoje umiejętności. Basen również utrzymuje nas w formie i pomaga nam w sprawności fizycznej. Pływaj dla ćwiczeń, pływaj dla zabawy, pływaj dla złagodzenia stresu lub dla zachowania formy. Wiele osób stara się dopasować ćwiczenia do swojego intensywnego życia. Dla niektórych pływanie to sposób na utrzymanie formy i zdrowie, ale dla innych jest to po prostu relaksująca aktywność, która może pomóc im złagodzić stres.

Czym jest pływanie w basenie?

Pływanie to świetny sposób na spalanie kalorii, poprawę zdrowia i ogólnej sprawności. Istnieje wiele korzyści płynących z pływania i nie musisz ograniczać swojego stylu życia, mimo że będziesz w stanie pływać godzinami, a nawet dniami.

Korzyści z utraty wagi płynące z pływania w basenie są dobrze znane. Ciepła woda i ćwiczenia pomogą spalić więcej kalorii, wzmocnić mięśnie i zwiększyć metabolizm. Pływanie to także doskonały sposób na rozładowanie stresu, a jednocześnie dobrą zabawę. Jeśli dopiero zaczynasz pływać lub pływasz przez jakiś czas, ale nie traktujesz tego poważnie, prawdopodobnie pominiesz tę ważną część Pływanie w basenie może pomóc Ci poprawić Twoje umiejętności pływackie. Najlepsi na świecie pływacy i entuzjaści sportów wodnych rozumieją i ćwiczą korzyści płynące z pływania w słodkiej wodzie. Sport pomaga im:

Podczas gdy większość ludzi wie, czym jest pływanie w basenie, niewielu wie, jaki jest rzeczywisty proces. Pływanie na basenie to ekscytujący sport, który wymaga dobrego zrozumienia zasad ruchu ciała. Pływanie to sport, który zamienia wodę w „kałużę”. Jest to najszybciej poruszająca się i najtrudniejsza dostępna technika pływania. Basen zapewnia idealne środowisko do nauki i ćwiczenia skoku, techniki pływania i technik rozgrzewki, z których wszystkie prowadzą do poprawy wydajności. Bycie pływakiem wyczynowym wymaga pasji, technicznej biegłości i niekończącego się poświęcenia – a wszystko to jest trudne do zdobycia.

Pływanie na basenie to ćwiczenie wytrzymałościowe, w którym należy pływać nieprzerwanie i utrzymywać się na wodzie przez co najmniej 25 minut, a najlepiej 3-4 godziny. Basen jest podzielony na 4 części: do przodu (przedni kraul), tylny (grzbietowy) i boczny (boczny kraul); Specjaliści mogą wybierać między tymi różnymi stylami w zależności od swoich celów lub potrzeb, jeśli chcą uprawiać ten sport jako alternatywę dla innych form pływania, takich jak pływanie na otwartych wodach, które obejmuje ćwiczenia wytrzymałościowe, takie jak stąpanie po wodzie, wiosłowanie i jazda na rowerze.

Jak się przygotować do wyjścia na basen?

Wiele osób chciałoby ćwiczyć pływanie poza basenem, jednak warunki atmosferyczne zazwyczaj nie pozwalają, aby pływać w jeziorach. Woda jest niezwykle orzeźwiająca. Ale nie każdy potrafi dobrze pływać. Niektórzy ludzie nie mogą wstrzymać oddechu wystarczająco długo, aby dostać się do wody, inni nie mogą nawet osiągnąć głębokości 5 stóp (1,5 m), a jeszcze inni boją się wody, myśląc, że jest zbyt zimna lub zbyt bolesna lub może powodować uszkodzenia, jeśli w nią zanurkują

Proces przygotowania do basenu pomaga sprawić, że pobyt na basenie będzie przyjemny, a dobra organizacja pozwoli na maksymalne wykorzystanie czasu w wodzie. Dzięki temu można skoncentrować się na swoim treningu. O czym pamiętać wybierając się na basen? Nie możesz zapomnieć stroju kąpielowego i iść na basen bez niego, więc musisz się na to przygotować. Musisz pomyśleć o jedzeniu, napojach, butach itp.

  • męskie kąpielówki i spodenki do pływania - męskie kąpielówki i szorty do pływania na basenie to jedne z najpopularniejszych stylizacji basenowych. Niektóre z tych strojów kąpielowych są przeznaczone do pływania na co dzień, inne są przeznaczone dla pływaków wyczynowych, inne są przeznaczone do pływania na wodach otwartych.
  • kobiece stroje kąpielowe - wszyscy widzieliśmy reklamy strojów kąpielowych w telewizji, w czasopismach, na plaży. Ale nigdy nie było łatwiej znaleźć stroje kąpielowe, które pasują do Twojej sylwetki i stylu. Wiemy, że brzmi to jak banał, ale po latach badań nad kostiumami kąpielowymi odkryto, że wiele kobiet niechętnie kupuje „ten jedyny”, ponieważ martwią się, jak będzie wyglądać na ich sylwetce. Na basen najlepiej wybrać model sportowy, który nie będzie krępował ruchów i pozwoli na swobodę podczas pływania.
  • batony energetyczne - gdy zaczynamy pływać, czasami się męczymy i musimy zatrzymać się na co najmniej pół godziny. Dzieje się tak, ponieważ temperatura naszego ciała wzrasta podczas pływania i potrzeba trochę czasu, aby temperatura naszego ciała spadła. Do tego w czasie wysiłku tracimy bardzo dużo energii. Warto przed wejściem do wody wzmocnić się suplementami diety lub batonem energetycznym.
  • ręcznik i klapki na basen - zabranie ręcznika i kapci na basen to codzienność, ale wiele osób ma z tym problem. Ręcznik i kapcie mogą być przydatnym elementem na dzień na basenie.