Kiedy miałam 5 lat, poprosiłam mamę, żeby udzieliła mi lekcji pływania. Dała mi książkę „Pływanie”, którą właśnie czytam. Być może najbardziej interesującym faktem dotyczącym pływania jest to, że można nauczyć się pływać po prostu oglądając. Obserwując świat, wyobraź sobie siebie przed basenem. Nawet nie myśląc o tym, zaczynasz wpadać w rytm pływania. Czujesz się komfortowo w swoim ciele i w końcu zaczynasz cieszyć się treningami. Tak też działa z pływaniem.

Nauka pływania z doświadczonym instruktorem

Dobry instruktor to nieoceniona pomoc dla początkujących, a nawet doświadczonych pływaków. Mają wiedzę, doświadczenie, fajnie się z nimi przebywa, a przede wszystkim znają się na rzeczy! To świetny czas na rozpoczęcie nauki pływania, ale musisz to zrobić dobrze. Należy wybrać instruktora pływania, który przeszedł odpowiednie szkolenie i posiada niezbędne doświadczenie w sporcie. Na początku pływania szybko się męczysz. Musiałbyś zrobić sobie przerwę, aby dojść do siebie i wrócić silniejszy. Tak właśnie wyglądało pływanie przed rozwojem technologii, takich jak bieżnie, maszyny do ćwiczeń i stacje chłodzące.

Lekcje pływania są świetne dla wszystkich grup wiekowych, ale bez względu na wiek, najlepiej jest pierwsze kroki w pływaniu stawiać pod okiem doświadczonej osoby, która nie tylko nas pilnuje, ale też wskazuje prawidłowe ułożenie ciała, poprawia błędy, dopinguje. Nauka dobrej techniki pływania nie tylko poprawi jakość i szybkość poruszania się w wodzie, zmniejszy również szansę na urazy i kontuzję, wypracuje odpowiednie partię mięśni.

Relaks w wodzie zwiększa szansę na naukę pływania

Jest kilka rzeczy, których musimy się nauczyć, aby móc pływać. Najpierw musimy nauczyć się prawidłowo pływać. Aby dobrze pływać, musimy nauczyć się właściwych ruchów i prawidłowej pozycji ciała. Po drugie, będziemy potrzebować pewnych materiałów dostępnych w wodzie, jeśli zamierzamy z powodzeniem wykonywać nasze umiejętności pływackie. Na koniec powinniśmy dowiedzieć się, ile czasu zajmuje nam nie tylko umiejętność pływania, ale także zmiana jednego ruchu na drugi w obliczu nieoczekiwanej sytuacji, takiej jak zimno, strach przed utonięciem lub po prostu brak tchu.

Nie od dziś wiadomo, że aby nauczyć się pływać, trzeba być zanurzonym w wodzie. Jeżeli nie korzystamy z usług instruktora, sami możemy to zrobić, korzystając z technik relaksacyjnych i zadań, które przygotują nas do ćwiczeń w wodzie oraz pozwolą się oswoić z nowym środowiskiem. Badanie przeprowadzone przez autora wykazało, że ludzie, którzy rozluźniają swoje ciało poprzez ćwiczenia, częściej nauczą się pływać niż ci, którzy w ogóle nie ćwiczą. Powodem tego jest to, że podczas ćwiczeń relaksacyjnych ciało wykorzystuje inne części siebie niż wtedy, gdy ciężko pracuje, wykonując ciężką pracę. Oznacza to, że mięśnie i inne części ciała szybciej się zużywają, co sprawia, że pływanie jest dla nas łatwiejsze i bardziej naturalne już po jednym tygodniu ćwiczeń.

Pamiętaj o odpowiednim stroju i akcesoriach do pływania

Popularność strojów kąpielowych, które poprawiają nasze zdrowie i kondycję, rośnie. Co więcej, stał się niezbędnym dodatkiem podczas każdego urlopu lub uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Stroje kąpielowe i akcesoria stają się równie ważne jak buty i skarpetki. O czym należy pamiętać rozpoczynając przygodę z pływaniem?

  • dobrej jakości strój kąpielowy na trening pływacki - Stroje kąpielowe są niezbędne do treningu pływackiego. Może zapobiegać kontuzjom, zapewniać komfort i pozwalać na utrzymanie formy. jaki strojów kąpielowych wybrać do treningu pływackiego. Istnieje wiele rodzajów strojów kąpielowych do treningu pływackiego. Cena zależy od rodzaju stroju kąpielowego, materiału itp. Najlepszym wyborem dla każdego jest wybór tego, który najlepiej do Ciebie pasuje i pasuje do Twojej sylwetki. Nie powinien być zbyt mały, aby nie ograniczać ruchów, ani zbyt luźny, aby w czasie pływania nie spadał nam.
  • czepki pływackie - Ważne jest, aby kupić czepek pływacki, aby utrzymać chłód w głowie, gdy jesteś na basenie lub w upalny letni dzień. Czepki pływackie mają różne kształty i rozmiary. Dodatkowo czepki pływackie mają wodoodporność, która pomoże Ci zachować suchość włosów i uszu podczas pływania.
  • okulary i maski do pływania - o ile okulary do pływania mogą być bardzo pomocne dla początkującego pływaka, to maski do pływania lepiej zostawić dla osób bardziej doświadczonych. Gogle i maski pozwalają nam przenieść naszą wydajność na wyższy poziom, ale tylko wtedy, gdy użyjemy ich poprawnie.

Pływanie jako forma spędzania czasu wolnego

Kiedy chcesz się zrelaksować lub dobrze bawić, kieruj się przykładem wielu osób, czyli idź na najbliższy basen lub w czasie sezonu letniego na strzeżony akwen wodny. Wiele osób uważa basen za dobrą zabawę w spędzaniu wolnego czasu. Pływanie może być doskonałym sposobem na ćwiczenia. Aby spalić tłuszcz, konieczne jest aktywne przebywanie w wodzie przez dłuższy. Jednak gra w piłkę, pływanie pozwalają na zwiększenie kondycji i spędzenie przyjemnie czasu wolnego. Czy lubisz pływać? Z pewnością lubisz też jeździć na wakacje. A jak wiadomo, znaczna cześć turystów wybiera hotele nad oceanami i licznymi basenami. Chcąc wykorzystać wszystkie atrakcje regionu, dobrze się bawić i przy tym być bezpiecznym, warto nauczyć się pływać przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego!